Co zawsze należy mieć przy sobie gdy idziesz do lekarza

Idąc do lekarza należy zawsze mieć ze sobą dowód ubezpieczenia zdrowotnego i okazać go podczas rejestracji. Pacjenci nie posiadający dowodu ubezpieczenia zdrowotnego zobowiązani są uiścić opłatę za świadczenia zdrowotne – według cennika obowiązującego w Centrum Medyczne Baby-Family Clinic.

Oprócz dokumentów warto zadbać też o inne detale. Ubranko powinno być zaprojektowane tak, by ułatwić rodzicom możliwie szybkie przygotowanie dziecka do badania. Wśród niezbędnych akcesoriów nie może zabraknąć zapasowych pieluch, chusteczek, czegoś do picia i jedzenia. Ponieważ każda wizyta u lekarza jest dla dziecka czymś nowym, wymagającym odnalezienia się w odmiennym od domowego otoczeniu, wskazane jest zabranie ze sobą jego ulubionej zabawki, która nie tylko zajmie uwagę i przekieruje ją na coś miłego, ale także ułatwi interakcję z lekarzem.

Na wizytę warto również zabrać książeczkę zdrowia dziecka jak również wszelkie dodatkowe dokumenty (wyniki badań, historię choroby etc.), które mogą ułatwić wizytę u lekarza.